Крупини з Писань Бахаулли 41-59

41

Той, хто є Господь ваш, Всемилосердний, плекає в серці Своєму надію бачити весь рід людський єдиною душею та єдиним тілом. Покваптесь здобути свою частку Божого благовоління та милосердя в День сей, що затьмарює всі інші створені Дні. Наскільки велике блаженство очікує людину, котра відмовиться від усього, що має, у стремлінні набути того, що від Бога! Засвідчуємо, що така людина перебуває серед благословенних Богом.

42

Ваш термін твердо визначений Нами, о народи! Якщо в призначений час ви не повернетесь до Бога, Він, воістину, міцно візьметься за вас і накличе жахливі біди, що зринуть на вас звідусіль. Суворою, воістину, буде тоді кара, якою Господь ваш покарає вас!

43

Велична Істота мовить: О ви, чада людські! Основоположний задум, що животворить Божу Віру та Його Релігію полягає у відстоюванні інтересів і сприянні єднанню роду людського та поширенні в суспільстві духу любові й братерства. Не допустіть, щоб стала вона джерелом незгод і суперечностей, ненависті та неприязні. Се пряма Стезя, твердо визначена й непорушна основа. Що б не зводилось на сій основі, змінам і випадковостям світу ніколи не вдасться послабити її міцність, а круговерті незліченних століть – зруйнувати її будову. Сподіваємось, що релігійні проводирі світу та його правителі дружно піднімуться, аби змінити на краще сю епоху та повернути її щастя. Хай вони, вивчивши її запити, порадяться між собою і після пристрасного і детального обговорення призначать хворому й стражденному світові ті ліки, яких він потребує... Обов’язок наділених владою – в усьому виявляти розважливість. Будь-що за межами стриманості втрачає свою благотворну дію. Задумайся, приміром, над такими поняттями, як свобода, цивілізація і тому подібне. Незважаючи на те, що багато мислячих людей можуть дотримуватись схвальної думки про них, такі речі, виведені за рамки розумного, для людства виявляються згубними… Дай Боже, щоби народам світу, спрямованим наполегливими зусиллями правителів та своїх мудреців і вчених мужів, вдалось зрозуміти, у чому полягає їх найвище благо. Допоки людство упиратиметься у сваволі? Допоки існуватиме кривда? Як довго серед людей пануватимуть хаос і безладдя? Доки розбрат буде спотворювати лице суспільства?.. Вітри розпачу, на жаль, віють звідусіль, а незлагода, що роз’єднує рід людський та завдає йому горя, наростає з кожним днем. Вже зараз можна розпізнати прикмети неминучих потрясінь і хаосу, адже існуючий світопорядок вочевидь виявляє себе вкрай недосконалим. Благаю Бога – хай звеличується Його слава – аби Він милостиво пробудив народи землі, дозволив, щоб наслідки їх поводження були сприятливими для них, і допоміг їм досягти того, що подобає їх положенню.

44

Подивись, як протягом багатьох років земля потерпає від смути, і яка тривога охопила її народи. То війни спустошують її, то завдають лиха раптові й непередбачувані катаклізми. Хоча світ знемагає в злигоднях і бідах, ніхто не призупинився, аби задуматися, у чому ж причина чи джерело подібних нещасть. Кожен раз, коли Істинний Порадник вимовляє слова застереження, он як вони оголошують Його намовником бід і нехтують Його попередженням. Наскільки ж безглузда й недоцільна така поведінка! Не вдається знайти й двох людей, яких можна було б назвати спорідненими внутрішньо і зовнішньо. Свідчення розбрату й ворожнечі видимі повсюдно, хоча всі були створені для злагоди й єднання. Велична Істота мовить: О палко кохані! Скінія єдності зведена; не вважайте одне одного чужими. Ви плоди одного дерева і листя одної гілки. Плекаємо надію, що світло справедливості все ж осяє землю й визволить її від тиранства. Якщо правителі й царі земні – символи влади Бога, хай звеличується Його слава, – піднімуться і зважаться присвятити себе тому, що відповідає вищим інтересам всієї людської спільноти, між чадами її неодмінно запанує справедливість, а сяйво її світла огорне всю землю. Велична Істота мовить: Споруда світової стабільності й порядку трималася й триматиметься надалі на двох нероздільних стовпах винагороди й покарання... В іншому місці Він писав: Бережися, о сонме правителів світу! Немає сили на землі, що своєю непереможною міццю могла б зрівнятися із силою справедливості та мудрості... Блажен правитель, котрий крокує з розгорнутим над ним стягом мудрості і веде за собою рать справедливості. Воістину, він є візерунком, що прикрашає чоло миру і лик безпеки. Не може бути сумніву, що коли б денна зоря справедливості, затьмарена хмарами тиранства, пролилася світлом на людей, лик світу змінився б повністю.

45

О царі християнського світу! Чи не чули ви, як Ісус, Дух Божий, промовляв: „Я відходжу, і вернуся до вас”? Чому ж тоді ви не спромоглися, коли Він повернувся до вас на хмарах небесних, наблизитися до Нього, аби лицезріти Його і приєднатися до тих, хто дістався Його Присутності? І ще Він прорікав: „А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди...” Та все ж подивіться: коли Він таки приніс правду, ви відмовились повернутися обличчями своїми до Нього і вперто продовжували забавлятися своїми розвагами та тішитися ілюзіями. Ви не привітали Його і не шукали Присутності Його, щоби спромогтися почути Божі вірші з уст Його й прилучитися до розмаїтої мудрості Всемогутнього, Всеславного, Всемудрого. Через свою недбалість ви не дозволили подиху Бога овіяти вас і приховали від душ своїх свіжість його пахощів. Ви все насолоджуєтесь блуканням юдоллю своїх розтлінних пристрастей. Ви щезнете, як і все, чим володієте. Та ви неодмінно вернетесь до Бога і, в присутності Того, Хто згуртує воєдино все непорочне творіння будете притягнуті до відповідальності за діяння ваші...

Спливло двадцять років, о царі, протягом яких Ми щодня зазнавали мук нового страждання. Ніхто з тих, що були до нас, не зносив того, що випало Нам. Якби ви тільки збагнули се! Ті, хто повстав проти Нас, стратили нас, пролили нашу кров, розікрали наше майно й спаплюжили наше добре ім’я. Хоч вам відомі мало не всі наші біди, ви виявилися неспроможними спинити руку кривдника. Та чи не ваш прямий обов’язок протистояти деспотизму гнобителя й неупереджено поводитися зі своїми підлеглими, аби ваше високе почуття справедливості змогло проявитися сповна перед усім людством?

Бог передав у ваші руки кермо влади над усім людом, щоб управляли ви ним зі справедливістю, боронили права пригноблених і карали лиходіїв. Якщо ви знехтуєте обов’язком, покладеним на вас Богом у Книзі Його, ваші імена будуть зараховані до тих, хто в Його сприйнятті належить до нечестивців. Гріх ваш, воістину, буде жахливим. Чи вже ж тримаєтесь того, що навіяла вам уява ваша, і відхиляєте заповіді Бога, Найпіднесенішого, Недоступного, Всепідкоряючого, Всемогутнього? Відкиньте те, чим володієте, й горніться до того, що велів вам Бог. Шукайте Його благодаті, бо хто прагне її, ступає прямою Стезею Його.

Обдумайте становище, в якому Ми перебуваємо, й погляньте, яких злигоднів та бід зазнаємо. Не зневажте Нас ні на мить і безсторонньо розсудіть між Нами і Нашими недругами. Се, безсумнівно й вочевидь, піде вам на користь. Ми так ведемо Своє сказання вам і розповідаємо, що випало на Нашу долю, аби змогли ви припинити наші нещастя і полегшити Наш тягар. Хай той, хто забажає, розрадить Наші тривоги, а що ж до небажаючих, то Мій Господь, без сумніву, є найліпшим із помічників.

Попередь і сповісти людей, о Слуго, про Наше Тобі послання, нехай страх ні перед ким не здолає Тебе, і сторонися тих, хто виявляє нерішучість. Наближається день, коли Бог уславить Справу Свою і возвеличить Своє свідчення в очах усіх, хто на небесах, і всіх, хто на землі. За будь-яких обставин покладайся повністю на Господа Твого, зосередь на Ньому погляд Свій і відвернись від усіх, хто зрікається Його істини. Нехай Господь Бог Твій буде достатнім Тобі помічником і розрадником. Ми урочисто заприсяглись домогтися Твого тріумфу на землі і звеличити Справу Нашу над усіма людьми, хай навіть не знайдеться жодного царя, хто поверне до Тебе свій лик.

46

Велична Істота, воліючи відкрити передумови миру і спокою в світі і поступу його народів, накреслила: Мусить настати час, коли повсюдно буде усвідомлена нагальна потреба проведення широкого всеохоплювального зібрання людей. На ньому обов’язково мають бути присутніми правителі та владарі земні, які, беручи участь в обговореннях, мусять розглянути шляхи та засоби заснування між людьми у світі підвалин Великого Миру. Такий мир вимагає від великих держав готовності до повного взаємного примирення заради спокою народів землі. Коли якийсь правитель підніметься зі зброєю проти іншого, всі як один мають повстати і гуртом перешкодити йому. За таких дій держави світу вже не потребуватимуть інших збройних сил, крім необхідних для підтримання безпеки своїх володінь і збереження внутрішнього порядку в межах своїх територій. Це стане гарантією миру і спокою кожному народові, урядові й країні. Плекаємо надію, що монархи й правителі землі, як віддзеркалення благодатного всемогутнього імені Божого, здатні піднестися до положення сього і врятувати людство від натиску тиранії… Близиться день, коли всі народи світу приймуть єдину вселюдську мову і єдине загальне письмо. Коли се здійсниться, в яке б місто не прибув мандрівник, він почуватиметься так, наче дістався рідної домівки. Такі речі обов’язкові й цілком необхідні. Кожному, хто наділений проникливістю й розумінням, слід докладати зусиль, аби втілити сю ідею в життя і діяння… Справжньою людиною є та, що нині віддає себе служінню всьому роду людському. Велична Істота мовить: Благословенний і щасливий той, хто піднімається на відстоювання кращих інтересів народів та племен земних. В іншому місці Вона проголосила: Не той має пишатися, хто любить власну країну, а скоріше той, хто любить увесь світ. Земля ж є однією країною, а людство – її громадянами.

47

О ви, правителі землі! З якою метою затьмарили ви сяяння Сонця і змусили його припинити світіння? Прислухайтеся до поради, наданої вам Пером Всевишнього, щоб, можливо, і ви, і бідняки могли здобути мир і спокій. Благаємо Бога допомогти владарям земним утвердити мир на планеті. Він, істинно, поводиться так, як воліє.

О володарі землі! Ми бачимо, як щороку ви збільшуєте свої видатки, покладаючи їх ярмо на підлеглих. Це справді є цілковитою і кричущою несправедливістю. Бійтеся зітхань і сліз цього Зганьбленого й не накладайте непомірних тягарів на свої народи. Не оббирайте їх, аби зводити палаци для себе; радше бажайте їм того, чого зичите собі. Так Ми розкриваємо перед вашими очима те, що є корисним для вас, якби ж ви тільки дійшли до цього розумом. Ваш люд – то ваше багатство. Остерігайтесь, щоби правління ваше не порушило заповіді Бога, і ви не кинули своїх підопічних у руки розбійників. Завдяки їм ви владарюєте, їх засобами живете, з їх допомогою перемагаєте. І все ж, до чого ж зневажливо ви з ними поводитесь! Як це дивно, навіть надто дивно!

Тепер, коли ви відмовились від Найвеличнішого Миру, міцно тримайтеся сього Малого Миру, щоб змогли ви хоч трохи поліпшити своє власне становище і становище ваших підлеглих.

О правителі землі! Примиріться один з одним, щоб не знадобилося вам більше озброєнь, аніж для охорони своїх територій і володінь. Остерігайтесь знехтувати порадою Всезнаючого, Відданого.

Об’єднайтеся, о правителі землі, і вам вдасться стишити бурю незгоди між вами, а ваші народи знайдуть спочинок, якщо ви з тих, хто розуміє. Коли хтось з-поміж вас повстане зі зброєю проти іншого, підніміться всі проти нього, бо се буде не що інше, як очевидний вияв справедливості.

48

О ви, обрані представники народу в кожній країні! Тримайте раду між собою і хай вас турбує тільки те, що є корисним для людства і покращує його становище, якщо ви з тих, хто є уважним. Сприймайте світ як тіло людини: хоча вона й створена здоровою і довершеною, з різних причин страждає тяжкими розладами і недугами. Ні на день їй не ставало краще, навпаки, хвороба все посилювалася, адже вона підпала під лікування лікарів-неуків, які в усьому керувались своїми власними пристрастями і допускалися жахливих помилок. Якщо вряди-годи й траплялося, що завдяки піклуванню умілого лікаря якийсь із членів того тіла був зцілений, решта ж, як і досі, залишалися хворими. Так говорить вам Всезнаючий, Всемудрий.

Цього дня Ми бачимо світ у милості правителів настільки сп’янілих від пихи, що вони нездатні чітко розгледіти власної найсуттєвішої вигоди, а тим паче розпізнати Одкровення, таке бентежне й хвилююче, як це. І коли б хтось із них не намагався покращити його стан, він робив се заради власною користі, визнавав він те чи ні; і ганебність такого мотивування обмежувала його спроможність лікувати й зцілювати.

Те ж, що Господь визначив як найдієвіші ліки і наймогутніший засіб для зцілення всього світу, є поєднанням усіх його народів в одній загальнолюдській Справі, єдиній спільній Вірі. Досягти сього можна не інакше, як силою вправного, всемогутнього і натхненного Лікаря. Се, воістину, правда, а все інше – омана.

49

О брате Мій! Коли істинний шукач зважується податися в пошуки стежиною пізнання Старого Днями, він мусить передусім очистити серце своє – престол одкровення заповітних Божих таїнств – від затьмарювального пилу всіх набутих знань та намовлянь тих, хто є втіленням сатанинських фантазій. Він має омити груди свої, святилище неминущої любові Коханого, від усякої скверни й освятити душу свою від усього, що належить до води і праху, від будь-яких примарних і скороминущих уподобань. Він мусить так очистити серце своє, щоб не лишилося там і сліду ні любові, ні ненависті, аби та любов не ввела його сліпо в оману, а ненависть не відвабила його від істини. Так само і ти сього Дня засвідчуєш, як більшість людей, через таку любов та ненависть втративши безсмертний Лик, заблукала далеко від Уособлень Божественних таїнств і тепер тиняється без пастиря серед пустелі забуття й гріха.

Той шукач мусить повсякчас покладатися на Бога, повинен зректися народів землі, відсторонитися від світу праху й міцно триматися Того, Хто є Господь Господ. Ніколи не прагнучи піднесення над жодною людиною, він мусить стерти зі скрижалі серця свого всякий слід гордині й марнославства, набратися терпіння й смиренності, зберігати мовчання та утримуватись від пустих балачок. Бо ж язик – то тліюче полум’я, а надмірна говірливість – смертельна отрута. Фізичне полум’я поглинає тіло, а вогонь мовлення пожирає і серце, і душу. Дія першого триває недовго, наслідки ж другого утримуються віками.

Шукачеві тому слід також розцінювати лихослів’я як тяжкий гріх і триматися осторонь від його осередків, бо лихослів’я гасить світло серця і затьмарює життя душі. Йому належить вдовольнятися малим, звільнившись від усіх надмірних бажань. Він має високо цінувати товариство тих, що зреклися світу, і надзвичайно бажаним для себе вважати уникнення самохвальців та людей метушливих. Щодня на світанку мусить він звертатися до Бога і всією душею наполегливо віддаватися пошукам свого Коханого. Кожну зрадливу думку він повинен відганяти полум’ям люблячого спомину Його і миттєво, мов блискавка, лишати поза увагою все, опріч Нього. У скрутну хвилину має він подати руку допомоги нужденним і ніколи не відмовляти у підтримці знедоленим. Він мусить добре ставитися до тварин, а тим паче до своїх побратимів-людей, тих, хто наділений даром мови. Не вагаючись, повинен він принести в жертву життя своє за свого Коханого та не дозволяти людському осуду відвернути себе від Істини. Не слід йому зичити іншим того, чого він не хоче для себе, й роздавати обіцянки, яких не виконує. Усім серцем він має уникати товариства лиходіїв і молитися за прощення їх гріхів. Йому належить прощати грішника і не ставитися з презирством до його жалюгідного стану, бо ніхто не знає, чим скінчить він сам. Як часто грішний у свій смертний час осягав суть віри й, осушивши келих безсмертя, полинав до Вишнього Сонму! І скільки разів благочестивий віруючий в годину вознесіння душі своєї змінювався настільки, що провалювався в самісінький пекельний вогонь!

Являючи сі переконливі й вагомі слова, Ми намагаємось наставити шукача, що все, крім Бога, йому слід вважати скороминущим, а все навкруги, крім Того, Хто є Предметом усілякого поклоніння, – за цілковите ніщо.

50

Будьте чесними з собою і в поводженні з іншими, щоби діяння ваші виявили свідчення справедливості серед Наших відданих слуг. Пильнуйте, аби не замірилися ви на майно ближнього свого. Покажіть себе гідними його довір’я і впевненості у вас і не приховуйте від нужденних дарів, благодаттю Бога наданих Вам. Воістину, Він віддячить щедрим і подвійно відшкодує їхні витрати. Немає Бога, крім Нього. Все творіння й царство його належать Йому. Він наділяє дарами Своїми, кого воліє, і кому воліє, відмовляє в них. Він є Великим Дарувальником, Прещедрим, Великодушним.

Промов: Навчайте Справі Божій, о люди Бага, бо Він призначив кожному обов’язок проголошувати Його Послання, вважаючи це найбільш похвальним з усіх вчинків. Таке діяння є прийнятним тільки тоді, коли той, хто навчає Справі, сам непохитно вірує в Бога, Верховного Заступника, Благодатного, Всемогутнього. Крім того, Він повелів, що Справі Його слід учити силою людської мови, а не вдаватися до примушування. Так Його закон був надісланий із Царства Того, Хто є Найпіднесеніший, Всемудрий. Остерігайтесь будь з ким сперечатися – намагайтеся донести істину в привітній формі і в найпереконливішому повчанні. І якщо слухач ваш відгукнеться, він зробить се у власних інтересах; коли ж ні – облиште його й зверніть лики свої до священного Двору Божого, престолу променистої святості.

Ні з ким не сперечайтеся стосовно речей і справ мирських, адже Бог полишив їх тим, хто їх уподобав. З усього світу Він обрав для Себе серця людей – серця, що підкоряти їх дано воїнствам одкровення й мовлення. Так було визначено Перстами Бага на Скрижалі нескасовної Божої настанови за велінням Того, Хто є Верховним Упорядником, Всезнаючим.

51

Будь щедрим у благоденстві і вдячним у скруті. Будь гідними довір’я ближнього свого і дивись на нього зі світлим і дружнім обличчям. Будь скарбницею для бідних, напутником для багатих, чутливим до благань нужденних і свято дотримуйся своїх обіцянок. Будь чесним у судженнях своїх та обачним у мові. Не будь несправедливим ні з ким і з безмежною лагідністю поводься з усіма. Стань мов світильник для тих, хто в темряві, радістю для засмучених, морем для спраглих, притулком для злиденних, опорою й захисником жертвам гноблення. Хай усі твої вчинки відзначаються чистотою й чесністю. Будь домівкою для чужоземця, бальзамом стражденному, оплотом для біженця. Будь очима сліпому й направляючим світлом на шляху заблудлого. Стань оздобою лика істини, вінцем на чолі відданості, колоною храму праведності, подихом життя для тіла людства, знаменом воїнства справедливості, світилом над обрієм доброчесності, росою для персті людського серця, ковчегом в океані знань, сонцем на небі щедрості, самоцвітом у короні мудрості, яскравим світилом на небозводі твого покоління, плодом на древі смиренності.

52

Першорядний обов’язок, покладений на людей вслід за визнанням Того, Хто є Вічна Істина, – непохитність у Його Справі. Міцно тримайся його і стань серед тих, чиї помисли звернуті до Бога. Ніяке діяння, яким би похвальним воно не було, не могло і не зможе ніколи зрівнятися з сим. Воно – цар усіх діянь, як засвідчує Господь твій, Всевишній, Наймогутніший.

53

Праведністю Бога присягаюсь! Сей світ з його суєтністю і показною пишнотою, всіма його можливими принадами, перед Богом є настільки ж нікчемним, як прах і попіл – ба, гідним ще меншої уваги. Якби ж серця людей змогли осягнути се! Повністю очистіться, о люди Бага, від бруду сього світу та всього йому приналежного. Сам Бог надає Мені свідчення. Не личить вам ота земна суєта. Покиньте її на тих, кому вона до вподоби, і зосередьте зір свій на сьому пресвятому й променистому Образі.

Що ж личить вам, так це любов Божа і любов Того, Хто є Явителем Його Сутності, та дотримання всього, що Він вирішує призначити вам, якби ж ви тільки знали.

Промов: Нехай правдивість та чемність будуть окрасою вашою. Не позбавляйте себе убрання терпіння й справедливості, аби пахощі благочестя від сердець ваших навіювалися всім створінням. Скажи: Пильнуйте, о люди Бага, щоб не ходити вам стежинами тих, чиї слова розходяться з ділами. Докладайте зусиль, щоб спромоглися ви явити народам землі передвістя Бога і віддзеркалити Його заповіді. Хай діяння ваші стануть орієнтиром для усього людства, позаяк запевнення більшості людей, як високого так і низького положення, не збігаються з їхньою поведінкою. Саме своїми вчинками зумієте виокремити себе з-поміж інших. Завдяки їм сяйво світла вашого зможе пролитися на всю землю. Щаслива та людина, яка зважає на Мої поради й дотримується настанов, мовлених Тим, Хто є Всезнаючим, Всемудрим.

54

При зустрічі з приниженими або зневаженими, не відвертайтесь з відразою од них, бо Цар Слави завжди пильнує за ними й оточує їх такою добротою, якої не збагнути нікому, крім тих, хто дозволив своїм бажанням і прагненням злитися із Волею Господа вашого, Благодатного, Всемудрого. О ви, багатії земні! Не цурайтеся бідняка, що лежить у поросі, ні, радше потоваришуйте з ним і нехай розповість він вам про ті нещастя, яких незбагненним Божим Велінням йому довелося зазнати. Праведністю Бога присягаюсь! Під час вашого спілкування з ним Вишні сонми дивитимуться на вас, клопотатимуться за вас, звеличуватимуть ваші імена й прославлятимуть ваші благодіяння. Благословенні ті освічені, що не хизуються своїми досягненнями, і благо праведним, що не глузують з грішників, а радше приховують їхні проступки, аби їх власні провини могли лишатися схованими від очей людських.

55

Наше бажання і прагнення полягає в тому, щоби кожен з вас міг стати джерелом усякого блага і взірцем доброчесності для всього людства. Остерігайтесь віддати перевагу собі перед своїм ближнім. Зосередьте свій погляд на Тому, Хто є Божим Храмом серед людей. Він насправді поклав життя своє на покуту, аби порятувати світ. Він, воістину, Всещедрий, Благодатний, Всевишній. Коли між вами виникнуть суперечності, подивіться, як Я стою перед лицями вашими, і в ім’я Моє вибачте одне одному провинності на знак вашої прихильності до Моєї явної й світосяйної Справи. Нам відрадно повсякчас споглядати вас у раю Мого благовоління в злагоді й порозумінні і вдихати від ваших діянь аромат дружелюбності й єднання, ніжної прихильності і товариськості. Так наставляє Вас Всезнаючий, Вірний. З Вами Ми завжди поряд; а якщо Ми вдихнемо пахощів вашого братерства, серце Наше, безперечно, втішиться, бо ніщо інше не зможе Нас удовольнити. Засвідчує те кожен, хто наділений справжнім розумінням.

56

Зі здобуттям перемоги кожен визнає себе віруючим і поспішить під захисток Віри Божої. Щасливі ті, хто в дні вселенських випробувань стійко трималися Справи й відмовлялися одступити від її істини.

57

Тих, що покинули свою країну з наміром навчати Справі Нашій, Дух Вірний укріпить своєю міццю. Їх скрізь супроводжуватиме гурт наших обраних ангелів, як наказано Тим, Хто є Всемогутній, Всемудрий. Яке велике блаженство очікує того, хто удостоївся честі служити Всемогутньому! Життям Моїм присягаюсь! Ніякий величний вчинок не зрівняється з сим, окрім діянь, котрі благословив Бог, Всевладний, Наймогутніший. Таке служіння, – то, воістину, князь усіх благих діянь та окраса будь-якого праведного вчинку. Так призначено Тим, Хто є Повновладним Явителем, Старим Днями.

Хто б не піднявся навчати Справі Нашій, неодмінно мусить зректися усього земного і повсякчас вважати тріумф Нашої Віри своїм найвищим прагненням. Так і справді прописано в Прихованій Скрижалі. І коли в ім’я Справи Господа свого він зважиться облишити дім свій, то має сповнитись цілковитим довір’ям до Бога – найкращим спорядженням в ту подорож – і облачитися в убрання доброчесності. Таким є веління Бога, Всемогутнього, Всехвального.

Коли ж загориться він огнем любові Його, коли відмовиться від усього сущого, слова із уст його запалять тих, хто слухатиме його. Господь твій справді Всевідаючий, Всеобізнаний. Щасливий той, хто почув Наш глас, хто відгукнувся на Наш заклик. Він, воістину, з тих, хто буде приближений до Нас.

58

Подумайте лише про недалекість людей. Вони домагаються того, що шкодить їм, і відкидають те, що їм на користь. Вони насправді з тих, хто збився з праведного шляху. Ми помічаємо, як деякі, прагнучи свободи, пишаються нею. Подібні особи перебувають у безодні невігластва.

Свобода в кінцевому результаті мусить призвести до бунтарства, полум’я якого ніщо не може загасити. Так застерігає вас Той, Хто є Рахівником, Всевідаючим. Тож маєте знати, що уособленням свободи та її символом є тварина. Людині ж подобає примиритися з тими обмеженнями, які захистять її від власної неосвіченості і вбережуть від кривди заколотника. Свобода змушує людину переступати рамки пристойності і підривати гідність свого положення. Вона принижує її до рівня крайньої розбещеності й гріховності.

Вважайте людей паствою, котрій для захисту потрібен пастир. Се, воістину, правда, цілковита правда. Ми схвалюємо свободу за певних обставин, за інших же відмовляємось її підтримати. Ми, воістину, Всевідаючі.

Промов: Істинна свобода полягає в підкоренні заповідям Моїм, як мало ви ще знаєте про се. Якби люди дотримувались того, що Ми надіслали їм із Небес Одкровення, вони напевне досягли б ідеальної свободи. Щасливий той, хто усвідомлює Задум Божий в усьому, що відкрив Він з Небес Своєї Волі, яка пронизує все суще. Промов: Свободу, що є благотворною для вас, ніде не можна віднайти, крім цілковитого упокорення перед Богом, Вічною Істиною. Хто скуштував його солодкості, відмовиться поступитися ним за всі скарби земні й небесні.

59

Хто до закінчення повної тисячі років заявлятиме про Одкровення, отримане безпосередньо від Бога, така людина, без сумніву, є підступним самозванцем. Молимося Богові, аби Він милостиво поміг їй відмовитися від подібних домагань і зректися їх. Якщо вона розкається, Бог, поза сумнівом, пробачить її. Та коли ж людина упиратиметься у своїй заблуді, Бог неодмінно надішле того, хто обійдеться з нею немилосердно. Караючи, Бог є справді лютим! Хто б не розтлумачив цей вірш інакше від його явного смислу, є позбавленим Духу Божого і Його милосердя, що охоплюють все суще. Бійтеся Бога і не керуйтеся своїми пустими ілюзіями. Ні, радше дотримуйтесь велінь Господа вашого, Всемогутнього, Всемудрого.

Бахаулла

Наш адрес и телефон

 

03062, г.Киев, пер.Щербакова, 1-б
тел. 427-07-95,
Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.
Отправить сообщение
Страничка на Facebook